Kategorie: Wszystkie | Spisek
RSS
piątek, 20 maja 2016
Orban broni Polskę

Wiktor Orban broni Polski przed Brukselą. Bruksela ma zamiar ukarać Polskę za to, że nie ma u nas demokracji czyli, że większość ludzi nie rządzi w państwie.... demokracja to rządzenie narodem za pomocą większości lub ich przedstawicieli... a zatem mam pytanie... nie ma na prawdę w Polsce demokracji??? Albo demokracja jest zagrożona??? Ja nie wiem ale wydaje mi się że chyba ktoś tu musi psychiatrę odwiedzić, bo przecież w Polsce demokracja jest i to jak najbardziej....

 

 

link do artykułu:

 

http://niezalezna.pl/80699-orban-w-obronie-rzadu-polski-przez-komisja-europejska-bruksela-nie-wygra-tej-walki

18:47, frutas2010
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 grudnia 2014
Ludzie oddają dusze szatanowi za korzyści

W ostatnim czasie można wyczytać, że szczególnie młodzież chce w życiu iść na skróty i uważają, że oddanie duszy szatanowi jest znakomitym pomysłem na życie. Tak jednak nie jest, bo każdy kto odda dusze szatanowi jest skazany na piekło przez boga jeśli nie zdąży się nawrócić. Podpisanie paktu z szatanem jest równoznaczne z opętaniem i straszliwymi udrękami jakie na człowieka spadają. Szatan bardzo ciężko dręczy człowieka i ten nie wytrzymuje i popełnia samobójstwo. A za samobójstwo idzie się do piekła. Szatan tak czyni, bo boi się że człowiek zdąży się nawrócić i wtedy jest szansa, że pójdzie do nieba.

Szatan zrobi wszystko by człowiek był razem z nim nieszczęśliwy w piekle. Wysila się i pracuje bez odpoczynku dzień i noc by ludzi uwikłać w grzechy po to by się odwrócili od Boga i tym samym skazali się na potępienie.

Zapamiętaj nigdy nic dobrego od szatana nie dostaniesz, bo jest on bardzo zły i pełen nienawiści do ciebie. Dlatego zrobi wszystko byś nic nie otrzymał i strasznie cierpiał, on się lubuje w twoich cierpieniach.

NIGDY O NIC NIE PROŚ SZATANA !!!

PROŚ BOGA A JEŚLI ON CI NIE CHCE DAĆ TEGO TO PROŚ DALEJ DO SKUTKU....

OD SZATANA DALEKO!!!!

niedziela, 15 stycznia 2012
Biofeedback

Biofeedback, biologiczne sprzężenie zwrotne – dostarczanie człowiekowi informacji zwrotnej („feedback”) o zmianach jego stanu fizjologicznego. Zmiany fizjologiczne organizmu monitorowane są przez odpowiednie urządzenie, np. pomiarowy system komputerowy.

Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, w medycynie, ale także w sporcie czy biznesie.

Jest to także metoda terapii, polegająca na podawaniu pacjentowi sygnałów zwrotnych o zmianach stanu fizjologicznego jego organizmu, dzięki czemu może on nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, np. fale mózgowe, opór elektryczny skóry (GSR), napięcie mięśni itp.

Informacje przekazywane są w formie:

  • wizualnej - np. podczas pogłębiania koncentracji na ekranie monitora powiększa się piłka lub samolot leci wyżej, w chwilach rozproszenia piłka znika, natomiast samolot obniża lot;
  • akustycznej - przyjemny dźwięk przy „sukcesie”, nieprzyjemny przy „porażce”.

Biofeedback nie jest alternatywną formą terapii w stosunku do farmakoterapii. W niektórych schorzeniach ją zastępuje, w innych uzupełnia. Przewagą biofeedbacku jest to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna, bez skutków ubocznych. Motorem skuteczności terapii jest silna wola i motywacja pacjenta. I właśnie ten czynnik podkreślają terapeuci: poczucie odpowiedzialności pacjenta za wynik własnego leczenia.

Szczegółowy przebieg sesji biofeedback różni się w zależności od rodzaju biofeedbacku.

Rodzaje biofeedbacku[edytuj]

  • Biofeedback EEG (ElektroEncefaloGrafia) lub neurofeedback – wykorzystuje właściwość, że mózg ludzki w ramach swojej aktywności wytwarza różne zakresy fal elektromagnetycznych, charakterystycznych dla różnych rodzajów tej aktywności. Np. fale alfa w stanie relaksu w odprężenia, środkowe pasmo fal beta w stanie wytężonego wysiłku umysłowego, fale delta w stanie głębokiego, regenerującego snu. W niektórych dysfunkcjach mózgu występuje zarówno niedobór jak i nadmiar fal o pewnych częstotliwościach, co uniemożliwia pacjentowi wykonywanie pewnych czynności (np. dzieci z ADHD mają problem ze skupieniem się na wykonaniu konkretnego zadania lub kontrolowaniem emocji). Urządzenie do neurofeedbacku to wzmaciacz fal EEG (tzw. głowica) z odpowiednim oprogramowaniem. Elektrody podłączane w różnych miejscach na skórze czaszki i uszach zbierają dane o występowaniu poszczególnych pasm fal, oprogramowanie zamienia te informacje w zrozumiały dla pacjenta obraz. Pacjent ma tak sterować aktywnością swojego mózgu, aby np. widziany na ekranie samochód wyścigowy przyśpieszył. Neurofeedback jest stosowany w terapii dzieci z ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej), u ludzi z zaburzeniami procesu uczenia się, po urazach czaszki, wspomaga leczenie padaczki. Jest również polecany osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, pamięci, w leczeniu nerwicy natręctw, redukcji stresu i poprawy kreatywności.
  • Biofeedback EMG (ElektroMioGrafia) – Punktem wyjścia jest założenie, że napięcie mięśniowe (mierzone w mikrowoltach) wskazuje na stres. Sesja biofeedbacku polega na tym, że urządzenie wychwytuje elektryczne sygnały w mięśniach, typowo w mięśniach ramienia i czaszki, a następnie przekłada je na formę zrozumiałą dla pacjenta, np. żarówka błyska lub włącza się sygnał dźwiękowy, gdy mięsień się napina.
  • Biofeedback GSR (Galvanic Skin Response) lub EDR (Electro Dermal Response) – mierzy elektryczne przewodzenie skóry, które zmienia się w zależności od ogólnego pobudzenia współczulnego układu nerwowego. Elektrody montuje się na opuszkach palców. Biofeedback GSR najlepiej wykrywa zależności między stanem somatycznym i psychicznym człowieka, dlatego wykorzystywany jest w wykrywaczach kłamstw. Wykres GSR ma największy zasięg i jest najbardziej czułym pomiarem ze wszystkich rodzajów biofeedbacku. W medycynie służy do monitorowania przebiegu hipno- i psychoterapii, leczenia nadciśnienia, dychawicy oskrzelowej, nadmiernego pocenia się. Jest również polecany osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, panowania nad emocjami i relaksacji.
  • Biofeedback oddechowy – aparat do biofeedbacku składa się z czujnika rytmu i długości wydechów. Wyniki pokazywane są za pomocą krzywej audiowizualnej. Ma zastosowanie u pacjentów z padaczką i chorobami układu oddechowego (np. dychawicą) i układu krążenia.
  • Biofeedback temperaturowy – temperatura skóry zależy, oprócz czynników zewnętrznych, również od stanu psychicznego człowieka. Czujnik temperatury (termistor) zakłada się na opuszkę palca. Celem treningu jest osiągnięcie wyższej temperatury niż aktualna u danego pacjenta. Biofeedback temperaturowy stosowany jest do treningu relaksu, ale także w medycynie do leczenia niedokrwienia kończyn, chorobie reumatycznej, astmie.
  • Biofeedback HEG (Hemo-encephalo-graphy) mierzy temperaturę głowy za pomocą termometru na podczerwień umieszczonego na głowie lub wykorzystuje zmiany spektrum podczerwieni generowanej przez przepływająca krew (bardziej czerwony kolor oznacza większe natlenienie krwi).
  • Biofeedback SCP Wolne potencjały korowe - zmiany polaryzacji kory mózgowej, rejestrowane na powierzchni czaszki jako wolne potencjały. Negatywna polaryzacja oznacza większą aktywność pracy neuronów w rejestrowanym obszarze mózgu. Trenuje się poniżej częstotliwości 1-2 Hz.09:08, frutas2010
Link Dodaj komentarz »
Tragedia na morzu

Uratowani to nowożeńcy z Korei Południowej. Nieznany jest los Polaka.

Młode małżeństwo ocalone z Concordii 

Strażacy, prowadzącym akcję ratowniczą na pokładzie statku wieczkowego, który rozbił się na skałach u wybrzeża Toskanii, odnaleźli w leżącym na mieliźnie wraku dwoje żywych ludzi - młode małżeństwo z Korei Południowej - poinformowała agencja Ansa.

Strażacy usłyszeli wołanie dochodzące ze statku i dzięki temu szybko dotarli do kabiny, w której znajdowali się rozbitkowie. Ocaleni to młode, świeżo po ślubie, małżeństwo z Korei Południowej. Oboje mają po 29 lat i rejs na pokładzie luksusowego wycieczkowca po Morzu Śródziemnym miał być największą atrakcją ich miesiąca miodowego i podróży poślubnej. Zostali oni już wyciągnięci z wraku statku i przewiezieni karetką do szpitala. Oboje są w dość dobrej formie, uwzględniając fakt, że na ratunek czekali ponad dobę - podała Ansa. Nie wiadomo, czy na pokładzie statku są jeszcze inni ludzie. Ratownicy zamierzają kontynuować poszukiwania także w niedzielę.

Włoski wycieczkowiec Costa Concordia wpadł na skały u wybrzeża Toskanii w piątek późnym wieczorem. W katastrofie zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Nie ma wiadomości o 40 osobach, w tym o jednym z 12 Polaków, którzy byli na pokładzie. Kapitan statku został aresztowany. Wśród stawianych mu zarzutów jest - oprócz nieumyślnego spowodowania śmierci - porzucenie statku w chwili, gdy było na nim jeszcze wielu ludzi.

Ponad dobę po tym, jak w piątek wieczorem statek Costa Concordia uderzył o skały i rozbił się w pobliżu wyspy Giglio w malowniczym, ale trudnym dla żeglugi rejonie toskańskiego wybrzeża, nadzorujący postępowanie prokurator z pobliskiego miasta Grosseto wyraził przekonanie, że to niewłaściwy manewr 52-letniego kapitana doprowadził do tragedii. "Kapitan bardzo niezręcznie zbliżył się do wyspy Giglio; statek uderzył o skałę, która wbiła się w lewy bok, wskutek czego przechylił się i nabrał mnóstwo wody w ciągu dwóch-trzech minut" - powiedział prokurator Francesco Verusio.

Prowadzący dochodzenie badają także hipotezę, że kapitan obrał specjalnie kurs w kierunku pięknie oświetlonej wyspy, by pokazać ją uczestnikom rejsu i pozdrowić syreną mieszkańców. O tym, że taki zwyczaj panuje, przypomniał tamtejszy burmistrz. "Wiele statków podpływa do Giglio, by syreną okrętową pozdrowić mieszkańców. Ale tym razem źle to się skończyło" - przyznał. "Jeśli to prawda, to byłaby niewybaczalna lekkomyślność"- stwierdził prokurator.

Gdy statek zaczął niebezpiecznie się przechylać, ludzie w panice i w panującym chaosie skakali do wody nie czekając na zejście do szalup ratunkowych.

Obrońca kapitana, osadzonego w areszcie śledczym więzienia w Grosseto, oświadczył zaś, że jego klient uratował setki osób. Argumentował, że skały, na jakie wpadł wycieczkowy olbrzym, nie były zaznaczone na mapie. Ale tę linię obrony kwestionują wszyscy zauważając, że skały są powszechnie znane nie tylko miejscowej ludności. Za karygodną prokuratura uważa postawę kapitana, który zszedł z pokładu po północy, podczas gdy ostatni pasażerowie zostali ewakuowani około godziny 6 nad ranem w sobotę.

Z ostrożnością ekipy ratunkowe wypowiadają się o 40 osobach z list pokładowych "włoskiego Titanica", z którymi nie udało się nawiązać do tej pory kontaktu. Według włoskich mediów, nie można wykluczyć, że ludzie ci pozostali wewnątrz statku albo mogli zostać przez niego przygniecieni, gdy się przechylił na bok. Płetwonurkowie - ratownicy jeszcze tam nie zeszli z powodu groźby dalszego wywrócenia się jednostki.

Statkiem, pływającym po Morzu Śródziemnym na trasie z Włoch do Francji i Hiszpanii podróżowało 3200 pasażerów 62 narodowości. Załoga liczyła ponad 1000 osób. Celem rejsu była przede wszystkim zabawa i ucieczka od szarości codziennego życia- zapowiadali organizatorzy wyprawy, dramatycznie przerwanej gwałtownym uderzeniem o skały podczas uroczystej kolacji w piątek.

 

 

Źródło: wiara.plMarsjański próbnik spadnie do Atlantyku

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos oceniła, że fragmenty marsjańskiego próbnika Fobos-Grunt, nad którym utracono kontrolę po jego wejściu na orbitę wokółziemską, spadną do Atlantyku. Wcześniej spodziewano się upadku próbnika do Oceanu Indyjskiego.

Marsjański próbnik spadnie do Atlantyku   ROSCOSMOS/PAP/EPA Na pokładzie Fobos-Grunt (na zdjęciu) znajduje się także przyrząd polskiej konstrukcji - penetrator gruntu Chomik

Według Roskosmosu Fobos-Grunt może spaść na Ziemię, do oceanu, w niedzielę lub poniedziałek. Agencja prognozuje, że stanie się to około 400 km na wschód od wybrzeża prowincji Chubut w południwej Argentynie.

Dokładniejsze przewidywania mogą być ogłoszone później, kiedy rosyjski próbnik będzie już bliżej Ziemi. Ponieważ orbita próbnika nachylona jest o 51,4 stopni względem równika, potencjalna strefa upadku rozciąga się między 51,4 stopniem szerokości geograficznej północnej a 51,4 stopniem szerokości geograficznej południowej - czyli o niecały stopień na południe od Warszawy.

13-tonowy pojazd kosmiczny Fobos-Grunt, który miał pobrać próbki gruntu Fobosa - jednego z dwóch naturalnych miniaturowych księżyców Marsa - wystartował z kosmodromu Bajkonur 9 listopada czasu lokalnego. Zdołał wejść na wokółziemską orbitę parkingową, ale wkrótce utracono z nim kontakt, co uniemożliwiło uruchomienie silnika próbnika i skierowanie go ku spotkaniu z Marsem. Według pierwotnych założeń, lądownik aparatu miał powrócić na Ziemię w sierpniu 2014 roku z 200 gramami gruntu Fobosa.

Przyczyny awarii, która udaremniła pierwszą od 15 lat rosyjską misję międzyplanetarną, nie są na razie znane. Komisja dochodzeniowa ma opublikować swój raport 26 stycznia.

Według Roskosmosu 10 ton toksycznego paliwa próbnika oraz niecałe 10 mikrogramów radioaktywnego kobaltu 57, jakie znajdują się w zbudowanym w Niemczech pokładowym spektrometrze, spłonie przy wejściu w gęste warstwy atmosfery ziemskiej.

Na pokładzie Fobos-Grunt znajduje się także przyrząd polskiej konstrukcji - penetrator gruntu Chomik.

 

 

 

Źródło: wiara.plSomalia- ciężka sytuacja

Dramatyczna jest sytuacja ludności tzw. Wschodniego Rogu Afryki, dotkniętego klęską suszy i nieurodzaju oraz wojną.

Dramat w Somalii   adar saqadhi / CC 1.0 Tradycyjne somalijskie jedzenie...

Dotyczy to zwłaszcza Somalii, gdzie do klęsk żywiołowych dołącza się wojna domowa. Alarmuje w tej sprawie miejscowa Caritas. Według międzynarodowych obliczeń endemicznym niedożywieniem dotkniętych jest 4 mln Somalijczyków. 250 tys. spośród nich grozi głód.

Co prawda dzięki wysiłkom humanitarnym i ustaniu suszy udało się sytuację nieco opanować, jednak ludność południa Somalii pozostaje nadal na garnuszku pomocy międzynarodowej. A ta dociera w zależności od decyzji muzułmańskich powstańców, którzy z głodu uczynili sobie kolejny oręż. Rebelianci wypędzili z kontrolowanego przez siebie terenu większość organizacji humanitarnych, a te którym zezwolono pozostać, mają ograniczone pole działania. Agencja Fides donosi o ponad milionie ludzi, których w ten sposób pozbawiono zaopatrzenia na południu i w centrum Somalii.Tagi: Somalia
08:41, frutas2010
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2011
Nowy internet

Netia wprowadza nowe rozwiązanie internetowe czyli zupełnie inny internet. Teraz będzie można mieć neta bez limitu i nie martwić się o prędkości, nawet jeśli weźmiesz słaby internet 2 Mb.

 

Uważam, że takie rozwiązanie powdyższy konkurencyjnośc na rynku.

12:48, frutas2010
Link Dodaj komentarz »
Rządzi

Jak zwykle przywódcy państw liczą na współprace w sprawie ropy i dlatego nikt nie jest zainteresowany przestrzeganiemn praw człowieka. Nie ma się co dziwić w końcu ropa naftowa jest bogiem na świecie. ARBSCY DYKTATORZY MOGĄ ROBIĆ CO IM SIĘ ŻYWCEM PODOBA-i tak nikt im nic nie zrobi.

 

 

Bahrajn ma strategiczne znaczenie nie tylko dlatego, że stacjonuje tam V Flota USA, ale również dlatego, że graniczy z zamieszkanymi przez szyitów obszarami Arabii Saudyjskiej, gdzie znajduje się większość złóż ropy Królestwa. Tak się bowiem składa, że główne zasoby energetyczne świata są zlokalizowane w północnej części basenu Zatoki Perskiej (albo Zatoki Arabskiej, jak często nazywają ją Arabowie) - na terytoriach w większości szyickich, co stanowi potencjalny koszmar zachodnich strategów.

W Egipcie i Tunezji ogólnonarodowe powstania zakończyły się imponującymi zwycięstwami, ale, jak informuje amerykańska fundacja Carnegie Endowment, reżimy trwają i "wydają się zdeterminowane, by powstrzymać prodemokratyczny impet, jaki zdążył się dotychczas wytworzyć w regionie. Zmiany w elitach rządzących i systemie sprawowania rządów wciąż pozostają odległym celem" - celem, dodajmy, który Zachód będzie starał się odsunąć jak najdalej.

Libia to odmienny przypadek - bogaty w ropę kraj rządzony przez brutalnego dyktatora, który jednakże jest nieprzewidywalny: klient, na którym można polegać, byłby o wiele milej widziany. Kiedy w Libii doszło do pokojowych protestów, Kaddafi niezwłocznie podjął działania mające na celu ich stłumienie.

12:31, frutas2010
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 marca 2011
Popęd seksualny mężczyzn i kobiet, a problemy zdrowotne

Popęd seksualny

 


Spora ilość ludzi ma problemu z popędem seksualnym, ci co by chcieli mieć popęd seksualny większy i większą sprawność seksualną to muszą pobierać specjalne leki np. testosteron w tabletkach. Za to druga grupa chce ten popęd seksualny obniżyć i dlatego szukają tejkich informacji np. w internecie. Także jak to mówili w jednym z kabaretów: "nie dogodzisz wszystkim, bo to zajęcie dla agencji towarzyskich".Jedni mają probleme z uporczywym popędem, a inni problem z brakiem ochoty na seks.Jak się okazuje to mężczyźni popęd mają większy i to oni mają z nim większe problemy

czwartek, 10 lutego 2011
Teologowie niemieccy błądzą

Wniemczech, aż 200 teologów podpisało się pod petycją, żeby znieść celibat w kościele katolickim i uznać wartość związków jednopłciowych. Teologowie ci są odstępcami od nauki Jezusa. Domagają się ostro swoich racji. Związki jednopłciowe sprzyjają wyludnieniu państwa i z swojej natury nie są wartościowe. Bo podstawowym założeniem i zadaniem związku jest przetrwanie gatunku i tak jest na całym świecie u każdego owoada i zwierzęcia. Ale teologowie niemieccy są mądrzejsi i dla nich związki homoseksualne są ze swojej natury wartościowe...hehehehehe śmieszne.

 

 

Link do artykułu o teologach

 
1 , 2 , 3